Renocar tuning jaro 2010 - sraz pod temnými mračnyJak je již téměř tradicí, Renocar byl i letos hodně poznamenán deštěm. Po loňském prosluněném srazu na Masarykově okruhu se letos opět přihnala mračna a celý sraz byl ve znamení chladného větru a přeháněk. Což je poměrně škoda, protože v sezoně není mnoho příležitostí se v rámci tuning srazu projet na závodním okruhu.


Organizace srazu byla naprosto v pořádku a bezproblémová, na každém rohu byli pořadatelé, kteří směřovali auta tam, kam bylo třeba. Všechny příjezdové cesty byly pod dohledem policie, proto se vyplatilo dodržovat předpisy už s dostatečným předstihem několika kilometrů od okruhu. Už při projíždění okolo okruhu nás vítalo dunění motorů vozů prohánějících se po závodní dráze.Od začátku však nad okruhem kroužila zlověstná mračna, která pak spustila v nejméně vhodnou dobu - při měřených sprintech. Nejhůře na mokrou trať doplatil Marek Marat s jeho legendární Hondou CRX (4x4, 521PS), který sice zajel nejrychlejší čas v prvním kole sprintů, ale hned za cílem ho mokrá trať odeslala přímo do svodidel. Naštěstí to odnesl jen přední nárazník a intercooler, do druhého kola však již nenastoupil.Renocar nepatří mezi klasické tuning srazy jako Mimoň, Vyškov, apod. Nalezneme tu spíše příznivce svezení po závodním okruhu, než vyznavače mega audiozástaveb či stylingu. O co méně však přijelo leštěnek, o to více tu lahodili oku zástupci luxusních sportovních vozů Ferrari, Porsche, Lamborghini, spousta upravených závodních BMW, Lancerů EVO, Imprez až po krásné sportovní vozy jako Nissan GT-R, 350Z, Mustang atd.

Ve výsledku bych hodnotil tento sraz jako velmi dobrý. Větru a dešti nikdo neporučí, proto nepřízeň počasí je okolnost, kterou sebelepší pořadatel neovlivní.autor: wossik
 

 

copyright wossa 2006 - 2014